Talaj előkészítés
A tűlevelűek és örökzöldek ültetésénél is a díszfáknál leírt talaj előkészítés az irányadó.
Szerves trágyát itt is a második év után juttassunk ki. Vagy nagyobb mélységű ültető gödröt készítsünk, és a trágyát takarjuk be 30 - 40 cm-es földréteggel.
Ültetés
A fenyőfélék ültetési ideje ősz, vagy kora tavasz. Tavasszal még a növekedés megindulása előtt fejezzük be az ültetést. A növekedés megindulása után tulságossan nagy a növények párologtatása.
Őszi ültetésnél a fagyérzékenyeket ne ültessük, hagyjuk tavaszra.
A földlabdás csomagolásúak vásárlásánál győződjünk meg, hogy a földlabda kemény legyen, a csomagoláshoz használt anyag vékony, de az egész labdát fedje be. A laza, vagy csak részben bevarrott labdában sérül a növény gyökere. Szállításnál "szabad" gyökerűvé válhat és az eredése kétséges.
Az ültető gödör nagysága valamivel legyen nagyobb, mint a földlabda. A mélysége ne legyen mélyebb, mint a nevelési mélység.
A juta zsákot ne távolisuk el. Helyezzük be a növényeket a gödörbe. Félig töltök fel, tőzeggel feljavított földel. Majd iszapoljuk be.
Újra jöhet a föld és a víz. Megtaposni vagy tömöríteni csak a végén szabad, amikor már nem sérülhet a földlabda.
A tányér készítéséről és a mulcs vagy a kéreg terítéséről ne feledkezzünk meg.
Az oltott fenyők vezérhajtása, ha még nem erősödött meg a nádkarózást ne távolisuk el, mert a növény görbe lesz.
Ha olyan földlabdás növényt tudunk csak vásárolni, ahol a jutazsák gabonás- vagy kávés zsák az ültetésnél a gyökérnyakat ki kell szabadítani. A növényt helyezzük a gödörbe, a zsákot a gyökérnyaknál bontsuk meg és hajtsuk le a földlabda mellé. Vigyázzunk, hogy a labda ne repedjen meg és ne essen szét. Most jöhet a föld, a víz, a föld és újra a víz.